Дуже хочу дізнатися, чи маю я право забрати спільно нажите рухоме майно, таке як: техніка і меблі, у чоловіка, якщо офіційно ми із ним розлучилися три роки тому. У той момент мені запропонували роботу в іншому місті, ми встигли тільки оформити розлучення та поділ майна відклали на пару місяців. Але цей час давно минув, пройшло вже три роки.
Колишній чоловік знаходиться в тривалому відрядженні, я хочу приїхати та у його відсутності, спокійно взяти все те, що мені потрібно та, таким чином, провести розділ спільно нажитого майна подружжя. Не хочеться питати дозволу щодо кожної речі, а оскільки я знаю, що замки він ще не поміняв, хочу взяти меблі та інші речі. Мені кажуть, що це незаконно, але ж майно ми наживали разом, і на момент розлучення він був не проти, щоб я взяла із квартири все, що захочу. Однак попередньо я хочу дізнатися, наскільки це правомірно з юридичної точки зору. У моєї подруги була аналогічна ситуація, та Ваша консультація допомогла їй уникнути багатьох неприємностей.
Консультация юриста
Ваша ситуація дійсно дещо незвична, оскільки з моменту розлучення пройшло вже кілька років, а важливі Вам речі так і не були розділені у порядку поділу майна подружжя. Зазвичай розділ майна подружжям проводиться безпосередньо після розірвання шлюбу і не пізніше 3-х років після офіційного розірвання шлюбних відносин. Навіть, якщо Ваш чоловік не був проти поділу майна в той час, пройшло три роки, за цей час його думка може змінитися, а може залишитись та сама, та й довести, що майно, яке Ви хочете взяти придбано саме в період Вашого шлюбу, а не пізніше, досить складно. Ви можете самостійно розділити спільно нажитого майна подружжя, про яке говорили раніше, приїхавши в житло і забравши там речі, які вважаєте своїми. Але, це буде не зовсім законно.
У будь-якому випадку Вам необхідно переговорити із колишнім чоловіком, дізнатися його позицію зараз, адже вона може стати прямо протилежною до тієї, що була. Крім того, щоб не виникло ніяких непорозумінь при законному поділ спільно нажитого майна подружжя, нам необхідно отримати деякі подробиці, щодо прав на житло, щодо документі, які є наявні у Вас, під час особистої з Вами зустрічі.
Оскільки розділ майна при розлученні офіційно не стався, то повинні бути вагомі причини, які завадили Вам це зробити своєчасно. Навіть якщо доведеться звертатися до адвоката та, пізніше в суд, для виходу із ситуації, що виникла, доведеться оформити деякі документи, для чого буде потрібно з'ясувати із Вами деякі нюанси, зустрітися з Вашим колишнім чоловіком для вирішення проблеми в до судовому порядку.