Добрий час доби! У мене виникло питання із усиновлення дитини іноземними громадянами до Вашого адвоката, який, як я розумію із сайту, займаються саме сімейними справами. Сама я росіянка, а мої батьки були із СРСР, але після розвалу країни наша сім'я залишила Україну та, через деякий час, ми отримали німецьке громадянство на новому місці проживання, відмовилися від українських паспортів.
Нещодавно з'ясувалося, що я безплідна та не можу мати дітей. Ми із чоловіком дуже переживали це, але все - таки знайшли рішення нашої проблеми. Ми вирішили усиновити дитину із України. У зв'язку з цим у мене виникло питання про те, як можна провести усиновлення дитини іноземцем, бо хоч я й народилася в Україні, більше не вважаюся громадянкою цієї країни та, як розумію, за законом належу до категорії іноземних громадян.
Я дуже багато чула про те, що усиновлення дітей іноземцями - дуже складний процес, який вимагає великої кількості часу та виконання ряду умов; коли участь юриста, який розуміється у питаннях сімейного права, досить вагомо. Я чудово розумію, що усиновлення - це дуже серйозний процес, який вимагає часу, але у кожному разі хотілося б якомога швидше впоратися із цим.
У нас із чоловіком немає перешкод для того, щоб стати усиновлювачами. Ми ніколи не мали проблем із законом, вже говорити про те, що ми ідеально підходимо на роль нових батьків для дитини. У нас є хороший будинок у Німеччині, ми досить заробляємо, щоб забезпечити дитину всім необхідним.
Консультация юриста
Здравствуйте! Дійсно, процес усиновлення дітей іноземцями дещо складніше, ніж для громадян країни та, як Ви правильно стверджуєте, вимагає участь досвідченого у цих справах адвоката. Насамперед, цьому перешкоджає не законодавством, а органи опіки, служби по правам дітей тощо, які дуже насторожено ставляться до іноземних громадян.
Законодавчо, як Ви самі вказали, не існує перешкод, які можуть перешкодити Вам усиновити дитину, не маючи громадянства. Найголовніше, щоб майбутні батьки могли забезпечити повноцінне та комфортне життя для дитини. Підтвердити це можна документами на власність, наприклад квартиру або будинок, який знаходяться у Вашому володінні, навіть, за кордоном. Можна надати виписку з банківського рахунку, яка підтвердить Вашу спроможність. Звичайно ж, зібрати всі необхідні документи допоможе наш адвокат з сімейних питань.
Таким чином, правила усиновлення однакові для всіх потенційних батьків, незалежно від громадянства, але для іноземців вони трохи більш вимогливі.
Зауважимо, що всі заяви на усиновлення розглядаються судом на закритих засіданнях. При цьому суд має право винести позитивне рішення або відмовити, в тому випадку, якщо майбутні батьки не зможуть забезпечити комфортне життя дитини. Тут дуже важливо підготуватися до засідання у сімейного юриста, щоб не посилити і так непросту ситуацію із усиновленням дитини.
За законом, майбутні батьки мають право скористатися юридичною допомогою, щоб провести процес усиновлення. Майже в кожному із випадків, сімейні адвокати здатні домогтися позитивного рішення, адже при підготовці до усиновлення враховуються усі моменти, які можуть вплинути на рішення суду.