Добрий день, цікавлюся питанням розділу авто подружжя у розлученні! Прошу дати мені консультацію з приводу розділу автомобіля, а також квартири, так як мені належить незабаром пережити розлучення, розділ майна. Кілька років тому я вийшла заміж. Ми із чоловіком проживали у його батьків. Житлоплощу в той час вважалася старим житлом.
Нам порадили швидше народити дитину для того, щоб отримати нову квартиру із більшою площею. Після народження наших двох синів його батькам дали велику трикімнатну квартиру, куди ми переїхали разом з його батьками. Природно, я і діти були прописані в цю квартиру. Ще під час шлюбу ми купили автомобіль у кредит. Через кілька років ми із чоловіком розлучилися, він купив нам з хлопчиками впорядковану квартиру, куди ми і переїхали. Однак у цій квартирі прописаний тільки він, а ми з синами досі прописані в квартирі його батьків.
Звісно, на даний момент я згодна виписатися із квартири його батьків та прописатися в квартиру, в якій проживаю з синами, але колишній чоловік не йде на контакт, а я не маю права здійснювати будь-які дії, так як живу, по суті, на його житлоплощі. Я розумію, що потрібно було розлучитися і розділити майно ще при розлученні, але час втрачено, а що робити з кредитним автомобілем в цій ситуації, я не знаю.
Консультация юриста
Як Ви написали раніше в питанні до юристів, Ваші діти та Ви проживаєте в квартирі, що належить колишньому чоловікові, азареєстровані Ви разом із дітьми у квартирі його батьків. З питання також випливає, що зараз Ви бажаєте перереєструватись до квартири, у якій фактично живете із синами - це Ваше право і ніхто не має права Вам у цьому перешкодити.
Проте, ситуація, дійсно, досить заплутана та ускладнюється тим, що автомобіль був куплений за кредитні гроші. З питання не зрозуміло, виплатили Ви платежі за кредитним договором за автомобіль чи ні. Можливо, у Вас з колишнім чоловіком залишилися борги по кредиту? Також з питання не зрозуміло, хто фактично користується автомобілем. Тому дати Вам докладну консультацію з питання розділу авто подружжя в розлученні, поділу боргів по кредитному договору, не представляється можливим; ми рекомендуємо Вам записатися по телефону на очну консультацію адвоката, щоб вирішити це питання. Дуже важливий той факт, чи маєте Ви та Ваші діти частку у квартирі батьків колишнього чоловіка. Якщо Ви не знаєте точно, то слід звернутися до відповідного органу для того, щоб дізнатися інформацію про власника квартири, про те, чи приватизована вона взагалі, та з'ясувати у якому частковому співвідношенні. Це також зможе зробити наш адвокат за допомогою адвокатського запиту, але Вам слід звернутися до нас і підписати договір, без якого адвокат не має можливості відправити запит по Вашій справі.
Ваша безперечна перевага у даній ситуації - це те, що велика площа отриманої батьками Вашого чоловіка квартири була забезпечена появою у Вашій родині двох дітей. Так як розлучення відбулося давно, а розділ майна не був проведений, варто дуже ретельно вивчити всі документи для того, щоб дати Вам конкретну відповідь. Наші сімейні адвокати та досвідчені юристи по сімейних справах готові допомогти Вам у цій нелегкій справі.