Здравствуйте! Зовсім недавно я розлучилася та хочу, наразі, подати на аліменти на свого чоловіка. Зараз я у пошуках знаючого юриста в цих справах, який допоможе подати і стягнути аліменти через суд. Я начебто знаю, що аліменти можна призначити полюбовно, якщо мати і батько дійдуть згоди в цьому питанні. Але у нас такого не виходить.
У нас із ним спільна дитина, якій 3 роки, а розлучилися ми всього лише пару місяців тому. Я відразу поставила питання про аліменти, у нас виникла суперечка із цього питання.
Справа у тому, що мій колишній чоловік працює на одному із підприємств, яке практикує сірі виплати, щоб помітно заощадити на податках. Тобто, на папері він отримує кілька тисяч гривень, а насправді його зарплата в кілька разів більше.
Чоловік заявляє, що буде платити тільки із того заробітку, який може підтвердити його керівництво, а я вважають, що стягнення аліментів має проходити із усього його доходу, незалежно від того, яким шляхом він отримує гроші.
Поки ми сперечаємося із цього питання, чоловік взагалі не виплачує ніяких грошей, пояснюючи це тим, що якщо ми не можемо самі дійти згоди, то я можу подати на нього до суду. Але я дуже погано розбираюся у законодавстві та у всіх тонкощах. Чи не могли Ви розповісти, як подати позов до мого колишньому чоловікові, та чи можна стягнути більше офіційного доходу з мого колишнього чоловіка?
Консультация юриста
Добрий день! Як ми неодноразово заявляли у юридичних консультаціях про те, що розмір аліментів залежить, насамперед від того, який адвокат буде вести справу та наскільки компетентний він у цих питаннях. Ви праві, призначення аліментів може відбуватися за згодою обох сторін, якщо вони зможуть домовитися про виплати і сумою. У іншому випадку, Ви маєте право звернутися за юридичними послугами щодо складання позову до суду про аліменти. До позову необхідно підкріпити копії всіх документів, які доводять факт батьківства, в тому числі свідоцтво про шлюб та про народження дитини. Позов буде розглянутий у судовому порядку, та суд призначить відсоток виплат із доходів для утримання дитини. Саме це сума буде залежить від того, що буде надавати адвокат у суді, як докази, та, звісно, як буде аргументувати певні потреби дитини. Як правило, аліменти становлять від 1/2 частини всіх доходів, до 1/4 на одну дитину.
Крім цього, Ви торкнулися дуже складного питання про підтверджених реальних доходах. Не секрет, що «сіру» зарплату отримують більше 50 відсотків працівників, так що Ви не перша, у кого виникла така проблема. Законодавець виробив певні норми права, які захищають дитину від такого батька.
Звернемо Вашу увагу на той факт, що аліменти стягуються з усіх доходів особи, яка зобов'язана виплачувати гроші на утримання своєї дитини. Але законом обумовлюється те, що стягуються кошти тільки з тих доходів, які можна підтвердити документально. Але, і тут не все так просто. Ваш колишній чоловік не має права приховувати свої доходи, інакше це може бути розглянуто як ухилення від сплати аліментів, що тягне за собою відповідальність.
У кожному разі Ваша справа дуже непроста та вимагає втручання адвоката по сімейним справам. Радимо Вам заручитися підтримкою юриста у суді, який зможе більш детально розібратися у всіх подробицях Вашого питання та допоможе отримати найбільшу суму, як аліменти на дитину.