Добрий день, хочу знати про те, як проходить стягнення аліментів після 18 і до 23 років на повнолітніх дітей! Я у розлученні вже протягом одного року і за цей час ми із чоловіком не змогли знайти згоди по аліментам на повнолітнью дитину. Найголовніше питання - це сума, на яку я можу розраховувати по аліментах на дитину. Батько дитини називає зовсім нереальні цифри і цілком природно, що я заявляю права на велику суму, як аліменти.
Чоловік погрожує, що якщо я не прийму його умови, то він зовсім відмовиться від сина, а якщо я звернуся до суду - скаже, що дитина не його та він не буде виплачувати гроші. Весь цей рік після нашого розлучення, ми постійно сперечаємося з цього питання, а поки ми не досягли угоди, він і зовсім не виплачує ніяких грошей.
Я вже просто не знаю, що робити, я готова подати до суду, але боюся наслідків і що батько дійсно відмовиться від нашого сина.
Крім цього, я чула про аліменти до 23 років. Справа у тому, що нашому синові 16 років і зовсім скоро закінчиться встановлений законом термін. Але чи є можливість провести стягнення аліментів після 18 років, чи це чергова байка? Я просто не впевнена, що зможу забезпечити навчання дитині у хорошому закладі після закінчення школи, так що мені дуже необхідна підтримка мого колишнього чоловіка. Ваш сайт вже не раз допомагав мені порадами, так що сподіваюся отримати допомогу і цього разу.
Консультация юриста
Здравствуйте! Як записано у чинному українському законодавстві, Ви можете самі укласти угоду про сплату аліментів, яку підготує адвокат по сімейним справам, якщо прийдете до спільного рішення. Якщо згоди щодо суми та умов Вам не вдалося досягти самостійно, то питання можна вирішити тільки у суді. Для цього Вам слід звернутися до нас.
Найголовніше, щоб всі документи були підготовлені правильно, цим має зайнятися кваліфікований фахівець, який займається стягненням аліментів. У такому випадку можна гарантувати успішність судового стягнення аліментів та адекватну суму аліментах.
Загрози Вашого чоловіка нічим не підкріплені. У будь-якому випадку, навіть якщо він заявить, що дитина не його, Ви, за допомогою адвоката по сімейним справам, можете попросити провести експертизу, яка встановить протилежне та суд призначить аліменти з Вашого колишнього чоловіка. Але ця процедура не обов'язкова, адже, саме колишній чоловік повинен довести у суді, що дитина не його.
Аліменти повнолітнім дітям виплачуються тільки за певних умов - якщо дитина непрацездатна або її рівень життя знаходиться на дуже низькому рівні та в інших випадках. Отримати аліменти на повнолітніх дітей, які навчаються у ВНЗ через суд дуже проблематично, хоча можливо, якщо справою буде займатися адвокат, адже законом такий момент передбачений. Також це можна передбачити в угоді по аліментам, якщо Ви переконаєте батька піти на такі умови.
У будь-якому випадку необхідно уважно розглянути конкретно Вашу ситуацію, цілком можливо, що допомога юриста зможе вирішити цю проблему.