Добрий день, цікавлюся тим, як швидко розлучитися із чоловіком у суді, якщо у нас є спільні діти! Так уже сталося, що я вирішила розлучитися із чоловіком, адже ми більше зовсім не розуміємо один одного, а наша спільна життя складається з постійних сварок, чого я вже не можу витримати.
Але я побоююся того, що розлучення занадто затягнеться та забере велику кількість часу. У нас із чоловіком є спільна дитина - 11 років; я чула, що це може суттєво затягнути процес і таке розлучення із дітьми стане дуже непростим заняттям, в якому потрібно участь адвоката по сімейним справам.
При цьому я зовсім не впевнена, що чоловік сам захоче розлучатися зі мною. Думаю, він буде постійно затягувати процес у суді, найме знаючого юриста і, поки це буде можливо, намагатиметься всіма способами переконати мене, але я вже майже все вирішила.
Мене дуже хвилює і те питання, з ким залишиться дитина, і чи стане розлучення подружжя стане причиною для того, щоб визначити місце проживання дитини. Як я вже сказала, дочки 11 років і вона начебто може самостійно вибрати, з ким їй залишатися, але у неї куди більше близькі і довірчі відносини з батьком, ніж зі мною. У нього є всі шанси отримати дитину при розлученні, так як він має дуже великий дохід і багато нерухомості в Києві, чого я дуже боюся.
Не могли б Ви розповісти, як проходить процес розлучення за наявності дітей саме у місті Києві, і на що спирається суд, коли визначає, з ким залишиться жити дитина? Ви вже консультували мене з іншого питання, так що впевнена, що Ви зможете допомогти в моїй непростій ситуації. Заздалегідь спасибі за консультацію!
Консультация юриста
Здравствуйте! Готові підтвердити Ваші аргументи про те, що розлучення в Україні, якщо є діти, стає більш складним завданням. Ускладнює його не тільки наявність дитини, а й питання про визначення місця проживання дітей, поділ майна подружжя, а також присутність з іншого боку юриста, який спеціалізується на сімейному праві. Як Ви і самі розумієте, у Вашому випадку, процес розлучення проходить тільки у судовому порядку, адже враховуються не тільки інтереси подружжя, але і неповнолітньої дитини. Причому, якщо суддя бачить, що рішення подружжя розлучитися не остаточне, а скоріше прийнято під владою емоцій, суд може визначити строк у шість місяцем, щоб подружжя могло обдумати своє рішення. Як показує практика, в частині випадків подружжя йдуть на примирення і забирають свою заяву.
Але якщо обидва із подружжя наполягають на негайному розлученні або в справі бере участь сімейний адвокат, то цей процес може бути проведений відразу, в одне судове засідання, швидко і, навіть, без участі подружжя.
Що стосується другого питання: зазвичай дитина залишається жити у одного з батьків за рішенням самих сторін процесу розлучення. Адвокат може підготувати у такому випадку угоду про місце проживання і виховання дитини, а також про сплату аліментів на її утримання. Але якщо Ви вирішили розлучитися у суді і діти залишилися у Вас, це не означає, що дане рішення остаточне. Другий із батьків може подати позовну заяву для визначення місця проживання дитини і тоді вже суд буде вирішувати, де буде проживати дитина.
При цьому відповідачу необхідно правильно підготувати всі документи, зібрати необхідні докази, або ініціатор процесу, цілком може виграти справу. При винесенні свого рішення, суд враховує, як думку дитини, яка досягла 10 років, так і комфортність життя з одним із батьків. У зв'язку з цим радимо звернутися до адвоката по сімейним справам та замовити юридичні послуги в шлюборозлучному процесі вже зараз!