Добрий день, цікавлюся відповіддю на питання, як розділити кредит та борг при розлученні! Я до Вас вже зверталася раніше, Ваш портал завжди давав мені грамотні поради, які сильно допомогли мені. Минулого разу я питала про можливість розлучення у суді, але в дані момент мене цікавить, хто буде виплачувати борги чоловіка при розірванні шлюбу.
Зовсім недавно я вирішила розлучитися зі своїм чоловіком, з яким більше не в силах жити разом. Але я зовсім забула про те, що у чоловіка є кредит, який він взяв на автомобіль два роки тому. Борг він все ще не виплатив, залишилося близько половини суми, яку він брав у банку на покупку.
Окрім автомобіля, який він взяв у кредит, у нас є спільна квартира, яку, швидше за все, доведеться розділити, як майно подружжя. Просто, ні в мене, ні в чоловіка немає іншої житлової площі, куди б ми могли переїхати. Саме з цієї причини доведеться проводити поділ спільного майна і, як я знаю, він може бути проведений у співвідношенні 50 на 50 та лише за допомогою адвоката по розділу майна.
Але, як я знаю, борги теж діляться між подружжям, незалежно від того, на кого оформлений договір. Але я не брала цих грошей та, майже, не користувалася автомобілем, який придбав мій чоловік та завжди засуджувала, що він взяв кредит на таку дорогу покупку. Як розділити кредит та борги по ньому при розлученні?
Чи можна змінити цю ситуацію та не ділити борг навпіл або мені доведеться оплачувати частину кредиту, що залишився?
Консультация юриста
Здравствуйте! Так, Ви були праві, розділ боргів за кредитним договором, оформленого на чоловіка, відбувається на обох учасників процесу розлучення і тільки за допомогою досвідченого адвоката по сімейним справам. Зовсім не важливо, хто є позичальником для банку, відповідальність по кредиту несуть обидва з подружжя.
Вважається, що якщо кредит був узятий одним з подружжя, то він був отриманий на сімейні потреби, тоді Ви теж користувалися ним. У такому разі, його розділ просто неминучий, як і розділ загального майна.
Частина боргу, яка дістанеться Вам, залежить від Вашої частки у спільному майні та кваліфікації Вашого адвоката. Так, якщо майно було поділено за стандартною схемою, а саме 50 на 50, то Ви отримаєте рівно половину від суми боргу, якщо адвокат доведе Ваші права на більшу частину, відповідно, отримаєте більше.
Звичайно, розділити кредит і борг при розлученні можна різними способами. Але якщо з якихось причин розділ був проведений у нерівних частках, тобто Ви отримали 1/3 від загального майна, то точно таку частку Ви отримуєте і від боргу чоловіка.
Але є шанс уникнути розділу кредиту і він передбачений законом. Так, якщо Ви були не в курсі того, що у Вашого чоловіка є кредит, Ви не зобов'язані виплачувати частину від його боргу, але це завдання адвоката, який повинен доводити цю обставину у суді. Існує можливість уникнути розділу кредиту в тому випадку, якщо гроші були отримані для особистих цілей Вашого чоловіка, а ніяк не для сімейних потреб, а Ви були проти отримання позики у банку.
Як Ви зрозуміли, невеликий шанс «зачепитися» і не ділити кредит таки є, але головне - правильно підготуватися до процесу, що зможе зробити грамотний юрист. Саме фахівець у галузі права зможе відповісти конкретно на питання про те, як розділити кредит і борг при розлученні, побачивши перед цим необхідні умови для розділу майна подружжя, а також кредитних зобов'язань документи.