Добрий день! Я вже звертався сюди за порадою з іншого питання та дуже вдячний за тлумачні, зрозумілі відповіді, залишив свій відгук в Інтернеті про адвоката, що надав якісну консультацію. І ось знову потрібна Ваша допомога. Нещодавно розлучилися з дружиною після 15 років спільного життя, дітей у нас немає. Але розлучення - розлученням, а от жити, ми продовжуємо разом. Не те що б ми шкодували про те, що розлучилися або переглянули свої погляди на сімейне життя, просто ніяк не можу зрозуміти, як виписати дружину після розлучення з квартири, а вона йти не бажає. У неї є однокімнатна, залишилася від батьків недавно, але з цієї виписуватися не хоче, ні в яку.
Я намагався її вмовити, все-таки дружині є де жити. Навіть пропонував їй грошей на перший час, загалом, багато всього пробував, щоб домовитися по-хорошому, все-таки стільки років разом прожили. Може, є якісь закони, за якими без зайвої грубості можна виселити колишню дружину із квартири після розлучення? Зрештою, ми вже чужі один одному, та пора починати жити заново, а живучи разом це важко зробити. Допоможіть, будь ласка, адже така її впертість ні в які рамки не лізе!
Тим більше що дружина сама вкрай наполягала на якнайшвидшому розлученні, тому що покохала іншого і мріє узаконити із ним стосунки. Я вже не знаю, що робити.
Консультация юриста
Розлучення - це складний і довгий процес, особливо, коли починається розділ майна і розподіл його на спільне і власне, коли подружжя вирішує питання, пов'язані з дітьми та виселенням одного із них в примусовому порядку. Завжди важливо постаратися врегулювати всі питання мирним шляхом, якось домовитися, пропонувати зручні для обох подружжя варіанти, тому, що посвариться остаточно - справа нехитра. Спробуйте дізнатися у колишньої дружини причини такого завзяття, може вона погодиться поїхати добровільно, якщо запропонувати їй щось натомість, окрім грошей.
У крайньому випадку, Вам залишиться тільки судовий процес, який зажадає від Вас багато сил та нервів, а також допомоги адвоката по судовим справам. Для того щоб рішення було на Вашу користь, потрібно буде зібрати чимало документів і довідок. Тому варто спробувати все-таки домовитися по-хорошому.
Якщо не вдається домовитися та чітко пояснити колишньої дружини про те, що їй слід добровільно знятись із реєстраційного обліку і виїхати із займаної нею житлоплощі, звертайтесь - підкажемо як бути і що робити. Адже, Основний Закон України гарантує право володіти та користуватися своєю власністю, а також вказує на те, що право приватної власності є непорушним, а цивільне законодавство уточнює, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Таким чином, власник квартири має всі законні права на звернення за допомогою адвоката до суду та із позовом про виселення, тому що право користування житлом, яке належить на праві приватної власності іншій особі надається виключно члену сім'ї власника цього житла, а тому особистий сервітут не може бути встановлений щодо колишньої дружини або колишнього чоловіка.