Здравствуйте, сімейні юристи! Прошу Вас дати мені компетентну юридичну порада із питання про розділ іпотечної квартири. Будучи у шлюбі ми із чоловіком оформили іпотечний кредит та придбали квартиру. А тепер ми змушені розлучитися і поділити спільне майно, у тому числі квартиру. Поясніть мені, оскільки мало розбираюсь у юриспруденції, як нам поділити квартиру та як повинен відбуватися розділ боргів подружжя за іпотечним кредитом. Дітей ми не маємо.
У квартирі прописані обидва. Я б хотіла залишитися жити там. Що мені потрібно зробити, щоб мій чоловік залишив мені квартиру, але при цьому не був, так скажемо, ущемлений. Хочу зауважити, що відносини із чоловіком у нас хороші та він, я думаю, піде мені назустріч, тому зі свого боку я повинна запропонувати йому такий розділ майна, щоб він теж не залишався, як кажуть, у програші.
Дуже б хотілося уникнути переоформлення іпотеки при розлученні, тому що це, напевно, така бездонна паперова тяганина! Напевно зараз дуже актуальне питання розділу майна подружжя, іпотека адже є у кожної другої сім'ї, тому сподіваюся, що Ви дасте мені слушну пораду!
Консультация юриста
Як Ви писали раніше у питанні до юристів, під час розлучення Вам із чоловіком належить розділ іпотечної квартири, яка була придбана у шлюбі. Дуже добре, якщо Ваш чоловік насправді не вступатиме у конфлікт та погодиться на Вашу пропозицію, яке підготує наш адвокат із сімейних питань тому, що часто при розлученні виникають конфліктні ситуації, подружжя не може поділити квартиру.
Така ситуація чревата тим, що обидва чоловіки втрачають квартиру зовсім, як приватну власність, тобто вона переходить за несплату кредиту у власність фінансової установи. Тому, бажаючи зберегти квартиру, Ви можете викупити частку у чоловіка. Якщо ж Ваш чоловік не погодиться, то тоді Ви можете звернутися до сімейного адвоката, який складе угоду, за якою і Вас, і чоловіка зобов'яжуть виплатити до кінця іпотечний кредит, а після закриття виплати продати цю квартиру, а отримані від угоди гроші розділити навпіл.
Якщо є можливість, то кредит можна закрити достроково, що вельми полегшить ситуацію. Також можлива ситуація розділу боргів по іпотеці на подружжя порівну, з компенсацією вже сплаченої суми кредиту тому, хто відмовиться від іпотечної квартири. Будь-який варіант вимагає детального розгляду, тому радимо зібрати усі наявні у Вас документи із кредитування та звернутися до наших юристів за сімейними питання.