Добрий день! Ніколи не думала, що мені буде потрібно розлучення із моїм чоловіком. Спочатку, все було просто ідеально та я, навіть, не могла подумати про те, що все прийде до цього. Але потім, почалися постійні сварки, підозри та ревнощі обох сторін. Я вже просто не знаю, як можна врятувати наш шлюб, тому й вирішила, що кращим рішенням буде просто припинити наші стосунки.
Але коли я захотіла розлучитися, вартість цього процесу сильно спантеличила мене. Я переглянула багато сайтів в інтернеті на цю тему і знайшла дуже неоднозначні факти про ціну на послуги адвоката із розлучень. Так, до того ж, є обов'язкові платежі державі за офіційне розірвання шлюбу.
Наприклад, деякі ресурси кажуть, що якщо потрібено розлучення, Україна вартість встановила на рівні кількох тисяч гривень, а інші сайти кажуть, що це обійдеться навіть дешевше сотні гривень.
Природно, що я просто не можу визначити, кому найкраще вірити та до якого адвоката звертатися саме у ціновому еквіваленті. Хоч я і сама заробляю, але не хотілося б віддавати за розлучення між подружжям таку велику суму, адже гроші мені потрібні надалі.
У нас є неповнолітня дочка, якій 3 роки. Я чула, що це може сильно вплинути на складність розлучення та його вартість, чи можете Ви розповісти про це?
Мене цікавить і те питання, яка вартість розлучення за допомогою юриста, адже я майже впевнена, що чоловік не піде на «мирову», і зробить все, щоб затягнути процес розлучення та переконати мене.
Консультация юриста
Здравствуйте, дякуємо Вам за запитання про вартість шлюборозлучного процесу! Не варто вірити всіма джерелами, які пишуть в інтернеті таку суперечливу інформацію. Кілька тисяч гривень - це просто захмарна сума, так що просто не уявляємо, хто міг написати таке. Звичайно, безліч юристів, які не практикують в області сімейного права, можуть сказати, що розірвати шлюб може коштувати від 5000 грн.. Але це вигадана сума, вона не є дійсною вартістю розлучення подружжя.
Насправді, розлучення в Україні через суд обійдеться Вам не дорожче приблизно 250 гривень державних платежів (судового збору та послуг із оплати за нього). Розірвати шлюб за спільною згодою, подружжя, яке не має дітей, можуть сплативши державне мито. Отже, для такої справи можна заощадити на вартості послуг адвоката із розлучень але, для початку, обом подружжям необхідно сплатити мито для РАЦС. Якщо у подружжя немає дітей та вони вирішили всі майнові суперечки, тоді ціна послуг по розірванню шлюбу складе всього кілька десяток гривень. Але це тільки в тому випадку, якщо вперший раз розривається шлюб, при повторному розірванні, мито складе більшу суму українських гривень.
Але, як можна зрозуміти із запитання, у Вас є дитина та розлучення доведеться проводити тільки в судовому порядку. У такому випадку, Вам доведеться сплатити ще судове мито, яка становить, як уже раніше говорилося близько 250 гривень. Варто зауважити, що точну суму призначає сам суд, іноді він може повністю звільнити людей від сплати судового збору (державного мита) або зменшити її. У кожному разі, це не така вже й велика сума, так що немає приводів для хвилювання про вартість розлучення.
Інше питання полягає в тому, що при самостійному веденні процесу розлучення, він може дуже сильно ускладнитися, так що важливо правильно підготувати всі документи і провести засідання за допомогою професійного юриста, а вартість таких послуг знаходиться на прийнятному рівні і може становити, залежно від кваліфікації адвоката, (на сьогоднішній день, звичайно ж) від 2500 грн. і до 4500 гривень за весь судовий процес по шлюборозлучному справі.