Здравствуйте! Мене дуже зацікавить питання щодо розподілу квартири після розлучення подружжя, адже це питання сьогодні досить актуальне для мене. Ситуація наступна: із чоловіком прожили разом 5 років, у нас є дочка, якій вже 4 роки. Але за останні пару років подружнього життя наші відносини стали все гірше із кожним днем, постійні сварки, суперечки та проблеми мені просто набридли, тому не так давно я вирішила найняти юриста, щоб той допоміг подати на розлучення.
Але, тільки чоловік проти мого рішення та заявляє, що не за яких умов не дасть мені розлучення добровільно. Але якщо подружнього розлучення я і зможу домогтися за допомогою свого юриста, то проблема полягає в тому, що у нас є спільна 3-кімнатна квартира та, крім неї, немає додаткової житлоплощі ні у чоловіка, ні у мене. Юрист заявив, що розділом майна він не займається, потрібно звернутися саме до Вас, так як Ви дуже досвідчені у цьому питанні та зможете мені допомогти.
Природно, що чоловік навіть і чути не хоче про можливість продажу квартири, так що із цим можуть виникнути великі проблеми. Мені не хочеться співмешкати надалі зі своїм колишнім чоловіком, я готова на все, щоб розділити нашу квартиру.
Квартира приватизована та в ній є відразу два власника - я і мій чоловік. Але при цьому, він явно проти того, щоб ділити квартиру. Я майже впевнена, що доведеться розділити квартиру тільки через суд, але дуже боюся того, що чоловік не буде відвідувати засідання суду, найме юриста з сімейних питань та всіма іншими способами, як це роблять інші чоловіки, стане відтягувати винесення рішення, щоб я забула про своє бажання подати на розлучення і розділити житлоплощу. Допоможіть мені, будь ласка, впоратися із цією проблемою.
Консультация юриста
Добрий день! Готові погодитися, що питання про те, як розділити квартиру після розірвання шлюбу між подружжям, стає великою проблемою майже в кожному із випадків розірвання шлюбних відносин через суду.
Як ми зрозуміли із Вашого звернення, квартира знаходиться у спільній власності Вашого чоловіка і Вас, так що Ви маєте право розділити квартиру за допомогою адвоката та суду, а також у добровільному порядку за допомогою адвоката і нотаріуса. Про всі нюанси цього розділу Ви можете у нас, попередньо записавшись на консультацію за вказаними номерами телефонів.
Звичайно, Ваш чоловік не має права заборонити Вам розпоряджатися своєю часткою на свій розсуд. Є кілька варіантів, як можна провести розділ майна.
У першому випадку, Ви можете виплатити ринкову вартість 50 відсотків квартири Вашому чоловікові, що дозволить отримати квартиру у Вашу повну власність. У другому варіанті, чоловік сам може викупити у Вас частку, якщо він хоче залишитися один в квартирі. Природно, ці варіанти підійдуть тільки у тому випадку, якщо у сторін є заощадження.
Ви можете продати свою квартиру іншому покупцеві, отримати гроші і придбати іншу нерухомість, навіть якщо чоловік проти продажу. Якщо він не дає свою згоду, то необхідно підготувати необхідні документи і звернутися за допомогою до нашого адвоката, який підготує заяву іншому власнику житла і в суд, якщо той не відреагує на нього. Якщо Ви правильно підійдете до цього питання і заручитися підтримкою юриста, то розділ квартири не забере у Вас багато часу.
Але зауважимо, при самостійному зверненні до суду, у Вас можуть виникнути проблеми зі службою опіки, адже в результаті розділу квартири, не повинно погіршитися якість життя Вашої дитини.