Добрий день, я хочу подати дружину на розлучення подружжя. Вже кілька років ми із дружиною живемо як чужі люди. У мене є інша жінка, яка зараз чекає від мене дитину. Тому я хочу подати на розлучення, тим більше що дружина не проти. Наш спільний син вже дорослий, у нього власна сім'я. Як я розумію, в моїй ситуації шлюборозлучний процес повинен пройти без ускладнень і максимально швидко. Єдина заковика - це спільно нажите майно, яке дружина не хоче ділити.
Звертаюся до Вас за порадою свого двоюрідного брата, який нерідко звертається до Вас за кваліфікованою юридичною допомогою у своїх сімейних питаннях. Поясніть мені, якщо я хочу подати на розлучення, із чого почати цеё процес? Які мені потрібно зібрати документи, в які держустанови їх потрібно віднести, як і коли провести розділ майна та які складнощі можуть виникнути під час шлюборозлучного процесу у моїй ситуації.
Консультация юриста
Як стало зрозуміло із Вашого листа, у Вашій родині питання розлучення вже давно стало вирішеним та ніяких перешкод у цьому не існує, навіть, дружина не проти такого повороту подій. Тим більше що повноліття для Вашого сина вже настало. У такій ситуації Ви можете швидко та без будь-яких складнощів розлучитися у РАЦС. Тим більше, що до цієї установи документи потрібні, щоб подати на розлучення самі мінімальні: заява від обох подружжя і цивільні паспорти, а також квитанція про сплату державного мита.
Але Ваша ситуація не зовсім проста. Оскільки у Вашої дружини є майнові претензії, тоді Вам доведеться звертатися до сімейного адвоката і з його допомогою подавати позов до суду. Якщо Ви із дружиною не зможете прийти до єдиної думки, тоді шлюборозлучний процес може стати досить тривалим процесом і, до того ж, витратним, тому Вам не обійтися без грамотної підтримки юристів.
Суперечки про розділ майна вважаються одними із найбільш складними, тут важливо правильно подати на розлучення, оформити всі необхідні документи та правильно провести процес відчуження майна безпосередньо під час судового засідання. Необхідно детально ознайомитися із документами на нерухоме майно, яке перебуває у спільному користуванні у Вас із Вашою дружиною. Це допоможе точно визначити, яке саме майно може підлягати розділу, а яке нероздільно залишиться в користуванні кожного із подружжя. Телефонуйте, допоможемо.