Шановні юристи, прошу Вас допомогти мені у моїй заплутаній ситуації про розлучення з іноземцем; у мене є кілька питань до фахівців. Незабаром розлучення з іноземцем, як це все робити не знаю, що потрібно в таких випадках, підкажіть?! Свого часу я жила у Києві. Там я познайомилася з китайцем, який вчився зі мною в університеті.
Пізніше ми одружилися, знову ж таки у Китаї. Після закінчення університету ми із моїм чоловіком поїхали жити до Китаю. На даний момент я повертаюсь в Україну та бажаю подати на розлучення в Києві. Відразу кажу, що дітей у нас немає, як і загального майна. Чи можна оформити розлучення із іноземцем на території України? І що робити, якщо мій чоловік не згоден розлучатися?
Оскільки в Китаї свої мало зрозумілі мені закони, я не стала подавати заяву там. Тим більше, що знайома дівчина-перекладач сказала мені, що розірвання шлюбу іноземними громадянами простіше зробити в Україні, ніж у Китаї та порадила звернутися до Вас. Як проходить розлучення з іноземцем, документи потрібні якісь особливі?
Консультация юриста
Як Ви раніше писали в питанні до юристів, Ви хочете розлучитися із чоловіком з Китаю, але розлучення з іноземним громадянином ігнорується Вашим чоловіком, тому Ви прийняли рішення провести шлюборозлучний процес на території України без його згоди. Дійсно, Ви можете оформити розлучення з іноземцем на території України, адже наше законодавство говорить про те, що реєстрація розірвання шлюбу проводиться за місцем проживання подружжя або одного з них. В першу чергу Вам потрібно звернутися до адвоката по сімейним справам, який допоможе оформити розлучення з громадянином іншої держави: написати заяву, адже саме розлучення із іноземцем вимагає збору пакету певних документів, які Вам допоможуть оформити наші фахівці.
У РАГСі такий порядок розлучення не може бути проведений тому, що він відбувається без згоди самого чоловіка іноземця. Тому доведеться найняти адвоката, який і проведе розлучення з іноземцем без його згоди через суд. У свою чергу суддя прийме рішення відповідно до законодавства України і на підставі пояснень викладених сімейним юристом у позовній заяві. Ситуація ускладнена лише тим, що розірваний в Україні шлюб може виявитися недійсним у Китаї. У цьому випадку Вам доведеться написати безліч позовів і пережити, можливо, не один судовий процес. Але це ситуація не однозначна і при очній консультації у юриста, який займається питаннями міжнародного сімейного права, Ви зможете дізнатись подробиці всього процесу.
Для того щоб уникнути такої ситуації, рекомендуємо Вам отримати всі необхідні консультації у наших юристів, адже ми оформляємо такі розлучення практично щодня. Ваша ситуація має багато нюансів, які слід уточнити для того, щоб зайвий раз не витрачати Ваш час та процес розлучення із іноземцем без його згоди пройшов швидко і легально. Отримати всі необхідні відповіді на питання Ви зможете при особистій зустрічі з адвокатом зі шлюборозлучних процесів.