Здравствуйте, адвокати по сімейних справах. Приблизно п'ять місяців тому я пішла від чоловіка, забравши однорічну дитини та тепер живу у батьків. Подавати на розлучення не стала, вирішивши, що першим це зробить той, кому розлучення знадобитися. Хоча мама і вмовляла подати на розлучення, дитина до року - це могло бути перешкодою у розірванні шлюбу, але моєму синочкові до того часу вже було трохи більше. Нещодавно дізналася, що більше розлучення подружжя потрібно чоловікові і він подав позов до суду на розірвання шлюбу; найняв адвоката, який подзвонив мені та пригрозив, що якщо я не дам розлучення сама, він забере дитину та я більше її не побачу.
Ви один раз допомогли моїй мамі юридичним порадою по сімейному питанню, тому прошу Вас допомогти мені розібратися у моїй ситуації. Якщо у нас дитина до 3 років, то чи розведе нас суд по нашій обопільній згоді? На даний момент чоловік регулярно виплачує мені аліменти, розмір яких визначає сам, на власний розсуд. Я розумію, що суд визначить йому розмір виплат, але чи буде враховано той факт, що я перебуваю у відпустці за доглядом за дитиною? Якщо так, то чи буде дійсним це розпорядження, якщо мені доведеться вийти на роботу раніше?
Консультация юриста
Дякуємо за запитання. Звичайно, адвокат не має права погрожувати яким-небудь чином або вимагати те, що не передбачено Законом. Те, що у Вас є маленька дитина, Ваш шлюборозлучний процес значно ускладнює, оскільки поняття діти і розлучення подружжя погано сумісні. Тому, якщо прийшов час припинити відносини із чоловіком, все-таки слід найняти адвоката, який підготує необхідні для суду заперечення на позовну заяву та, від Вашого імені, зможе представити інтереси у судовому процесі. Ви ж і самі розумієте, що розлучення у суді не тільки не повинно ущемляти Ваші права, в першу чергу, воно повинно захистити права дитини. Якщо обоє із подружжя дадуть згоду на розірвання шлюбу, то можна очікувати, що Вас розведуть із першого разу та ніякий адвокат не має права ставити питання про те, щоб забрати у Вас дитину, позбавити Вас яких-небудь прав на неї під час процесу розлучення. Інша справа, якщо Ви не дасте згоду на розірвання шлюбу із чоловіком, тоді адвокат по сімейним справам, який буде найнятий Вами, попросить суд визначити час на примирення, передбачене законодавством, дати Вам можливість особисто бути присутнім на судовому засіданні і затягне процес на довгий час, але якщо Ваш чоловік не передумає, то розлучення все одно відбудеться, але, можливо, за деякий час чоловік змінить своє рішення.
Не забувайте, що важко може пережити розлучення і дитина, суд, за позовною заявою найнятого Вами юриста, зможе її захистити фінансово та, переважно, але від Вас залежатиме, чи буде дитина знати свого батька; зможете Ви домовитися із чоловіком про спільне вихованні або краще залучити грамотного фахівця у галузі психології, який врахує кожен нюанс і не забуде його обговорити із батьками.
Що стосується аліментів, то суд дійсно призначить їх розмір за позовною заявою, яку підготує і подасть адвокат. За законом, Ви вправі розраховувати до досягнення дитиною трьох років отримувати від колишнього чоловіка аліменти на власне утримання і на утримання дитини. Бажано адвокату з сімейних питань більш детально ознайомитися з наявними у Вас документами, що допоможе грамотно скласти проведення захисної лінії, в якій будуть висловлені всі вимоги до Вашому чоловікові на розгляд суду.