Добрий день. Питання у мене дещо дивне, але, оскільки Ваші юридичні консультації вже пару раз мені допомагали вирішити проблеми, я вирішила знову до Вас звернутися. У шлюбі із чоловіком я прожила більше 18 років, так вийшло, що приблизно рік тому ми розлучилися, розділили майно, але незабаром чоловік помер. При розлученні я отримала невелику дачу, а чоловікові залишилася квартира, він її отримав у той час, коли ми ще й не думали розлучатися. У новий шлюб чоловік не вступив, але у нього є діти: від першого шлюбу дорослий син і наша спільна дитина, якій теж виповнилося 18 років. Після смерті чоловіка півроку ще не пройшло. Я хочу зажадати розділ майна після смерті чоловіка, оскільки придбана вона була у період нашого спільного сімейного життя. Чи можливо це зробити, або квартира перейде безпосередньо його дітям, як спадок, оскільки заповіту колишній чоловік скласти не встиг.
Консультация юриста
Доброго дня! Дійсно, питання у Вас дуже складне та не бачачи документів по нерухомості буде не просто дати однозначну відповідь юриста. Щоб точно на нього відповісти, необхідно оцінити, яке саме майно та у якому співвідношенні було розділено, на якій підставі та коли це було зроблено (до смерті або після). З першого погляду, Ви встигли розділити майно ще за життя колишнього чоловіка. Інша справа, якщо не встигли розділити майно та смерть чоловіка завадила завершити цю процедуру, скажимо, під час судового розгляду справи про поділ майна подружжя. Ще до настання смерті Ви перестали бути дружиною покійного, а подати на розділ до відповідача, якого немає в живих, неможливо. Якщо ж Ви не встигли розлучитись із чоловіком, Ви автоматично стали спадкоємицею у першій черзі за Законом, як дружина покійного, а це означає, що зможете нарівні із його дітьми та батьками успадкувати майно, що належало чоловікові, коли той був живий.
Але у Вас не настав термін давності розділу майна та хоча Ви і можете бути спадкоємцем колишнього чоловіка, Ви можете вимагати через суд визнати права власності на Вашу частку у спільно нажитий квартирі. Для цього необхідно відвідати один із наших офісів та записатись по телефону на прийом адвоката, який допоможе підготувати позовну заяву до суду. Навіть якщо у одного з подружжя настала смерть та розлучення подружжя вже відбувся, бувають ситуації, коли частина майна відходила другому чоловікові. Тут також питання не однозначна і вимагає участь сімейного адвоката.
Але це залежить від того, як була отримана квартира у власність. Як уже говорилося раніше, перш ніж дати Вам точну відповідь, необхідно уважно ознайомитися із документацією. У будь-якому випадку Вам потрібна буде допомога професійного юриста, оскільки таку заплутану справу зможе розглянути лише суд, а відповідачами виступатимуть спадкоємці Вашого чоловіка або держава, залежно від предмета спору.