Шановні юристи, звертаюся до Вас, сподіваючись, що Ви зможете надати мені професійну консультацію, що допоможе мені вирішити мою проблему про те із чого розпочати розлучення в односторонньому порядку. Я вже більше семи років у шлюбі, за цей час у нас з чоловіком з'явилася дитина, зараз йому три роки.
Відразу після його народження наша спільна життя стало нестерпним, про можливість таких витончених принижень я, навіть, не могла подумати. Але чоловік не хоче і слухати про розлучення, грозиться забрати дитину та не допускати мене до нього. Чула, що можна подати на розлучення в односторонньому порядку, але навіть не уявляю, що буде, якщо він дізнається. Тим більше, у нас із ним маленька дитина, не хотілося б, щоб він побачив агресію свого батька. Незважаючи на все це, я твердо вирішила із чоловіком розлучитися, підкажіть, розлучення з чого почати, щоб цей процес пройшов максимально швидко та, звісно, безболісно.
Консультация юриста
Дуже правильно, що Ви самостійно не почали процес розлучення з чоловіком. Адже, наше законодавство стоїть на захисті кожної людини, не залежно, хто ініціатор розлучення. Якщо Ви із якихось причин більше не можете підтримувати подружні стосунки, але Ваш чоловік категорично відкидає, навіть, думки про розлучення, Ви все одно можете подати на розлучення в односторонньому порядку та проти волі Вас ніхто не змусить продовжувати перебувати у шлюбі. Для цього достатньо відвідати адвоката по сімейним справам, який підготує позовну заяву та надасть детальну консультацію саме із Вашого питання.
Звичайно, існують деякі обмеження. Подружжя не розведуть, якщо проти цього буде дружина, будучи в положенні або якщо в сім'ї є малюк до одного року. Як Ви пишете, Ваша дитина вже із цього віку вийшла, тому, Ви можете спокійно звернутися до юриста, щоб подати на розлучення, але заяву від Вас має право прийняти тільки суд. Будьте готові, що без згоди Вашого чоловіка із першого разу Вас не розведуть, а згідно Процесуального кодексу дадуть деякий час на примирення. Ця вимога Закону не завжди дотримується суддя, адже адвокат може аргументувати недоцільність надання терміну на примирення подружжя, які розводяться в суді.
Буде краще, якщо ми із Вами зустрінемося, щоб правильно оформити всі необхідні документи по шлюборозлучному процесу. На даний момент подати на розлучення, якщо є неповнолітня дитина, досить проблематично, тому необхідно грамотно із юридичної точки зору підготувати документи, щоб після розлучення не постраждали Ваші права і права Вашої дитини, скажімо в питанні про місце проживання дитини або стягнення аліментів. Ми зможемо захистити Ваші законні права, навіть, на частину спільного майна із урахуванням інтересу Вашої дитини.