Вітаю, мене цікавить усиновлення дитини та допомога, яку може надати у цьому питанні адвокат по сімейним справам. Саме зацікавило питання того, як відбувається процедура усиновлення. Справа в тім, що недавно я одружився на дівчині із дитиною та вирішив провести удочеріння, щоб скріпити наш союз.
Мені зараз 25 років, я маю постійну роботу та можу забезпечувати свою нову сім'ю, тому вирішив провести усиновлення дитини дружини від першого шлюбу, адже як я чув, при можливості підтвердити свою спроможність, у мене не має виникнути великих проблем із цим. Але знайомі сказали мені, що усиновлення немовляти (а саме дочки моєї нової дружини, якій всього 4 місяці), це дуже складний процес. Набагато простіше дочекатися, поки дитина підросте, а тільки потім проводити усиновлення дитини вітчимом.
Є ще одне питання по цій темі, який цікавить мою близьку подругу: чи можна провести усиновлення дитини самотньою жінкою? З об'єктивних причин, вона не може мати власних дітей, а чоловік просто пішов, коли дізнався про це; тепер вона не хоче знову зв'язувати себе сімейними узами та створити проблеми своєму чоловікові.
Вона має постійну роботу, пристойний дохід та може повністю забезпечити гідне життя для дитини, але опікунська служба не йде назустріч, не хоче давати «добро» на усиновлення.
Буду дуже вдячний, якщо Ви допоможете мені в цих питаннях.
Консультация юриста
Добрий день! Дійсно, усиновити дитину в Україні не так просто, як це здається з першого погляду. Чиновники перешкоджають процедурі прийняття в сім'ю дитини на правах кровного споріднення із усіма витікаючими звідси правами та обов'язками із різних причин.
Якщо звернутися до законодавства, то можливість усиновлення ніяк не залежить від віку дитини. Закони прямо встановили правила усиновлення та в них немає ні слова про те, що вік дитини може впливати на сам процес усиновлення. Але на справді, органи опіки часто самі ускладнюють процес усиновлення дітей до 3 років, так що цілком можливо, що доведеться звернутися до юриста, який зможе допомогти провести усиновлення дитини Вашої дружини.
У Вашому випадку, коли Ви маєте постійний рівень доходу та відсутні підстави, які не дають можливості для усиновлення дитини, проведення такого усиновлення дитини своєї дружини за допомогою юриста з сімейних справ стане простим завданням, адже органи опіки не можуть перешкоджати даному процесу, коли в справі бере участь знаючий законодавство фахівець. Найголовніше, довести той факт, що якість життя дитини ніяк не зміниться в гірший бік після усиновлення, що стає простою формальністю і Ви зможете провести усиновлення дитини дружини.
Що стосується другого питання, то усиновлення дитини самотньою жінкою стає великою проблемою. Вся справа в тому, що органи опіки майже завжди створюють перешкоди для одиноких жінок, щоб не дати можливість усиновити дитину. На думку працівників органів опіки, самотня дівчина просто не може забезпечити гідне життя для дітей. Але якщо жінка має хороший дохід та заручиться підтримкою адвоката з питань усиновлення, то провести процес усиновлення буде не так складно, а допомога такого фахівця в усиновленні допоможе і у цьому непростому питанні.