Здравствуйте, шановні юристи, мене звуть Катерина. Зараз я перебуваю в дуже важкій ситуації. Ми нещодавно одружилися з моїм чоловіком, зустрічалися до цього більше п'яти років, і у нас були чудові стосунки, все йшло до шлюбу. Нам по 26 років і вже три роки ми живемо разом. Відразу після весілля Сергій став невпізнанним, він закинув плавання, став захоплюватися алкоголем і пропадати з друзями на роботі. Він давно працює діджеєм в нічних клубах, але ніколи не зловживав з випивкою.
Одного разу, не витримавши такої поведінки, я висловила те, що думаю про сформовану ситуацію, припустивши, що у нього є коханка. Це трапилося місяць тому, з тих пір чоловік вимагає розлучення. Мені цього дуже не хочеться, тому що я дуже довго чекала цього шлюбу і не хочу розлучатися.
Якщо все-таки будемо розходитися, то кому дістанеться квартира чоловіка при розлученні. Питання житла для мене стоїть дуже гостро, тому що сама я з іншого міста, сім років живу тут, переїхавши зі студентського гуртожитку до чоловіка. Сподіваюся на Вашу оперативну допомогу у вирішенні цієї ситуації, дякую.
Консультация юриста
Здравствуйте, Катерина. Нам приємно бачити Вас у себе і ми готові допомогти в ситуації з приводу поділу майна подружжя. Якщо квартира, мова про яку йде в питанні, купувалася Вашим чоловіком ще до шлюбу, то Закон вказує на право власності виключно чоловіка; якщо оформлена повністю квартира була до шлюбу на нього - вона не є спільно нажитим майном подружжя, внаслідок чого квартира Сергія і після розлучення буде належати йому. Звичайно, адвокат по сімейних справах може допомогти Вам поділити квартиру чоловіка, довівши у суді, що Ви, як дружина, у шлюбі робили ремонт у квартирі, поміняли техніку, вікна та інше, чим суттєво підвищили вартість квартири на ринку, отже маєте права на неї не менше ніж права чоловіка.
Ви можете домовитися із чоловіком, не поспішати з розлученням або ж, що після подружнього розлучення поживете з ним якийсь час, поки не підшукаєте собі інше житло, також сімейний адвокат може затягнути процес розірвання шлюбу у суді, просити термін на примирення подружжя, а також встановлення режиму окремого проживання подружжя без припинення офіційних відносин та інше. У Вашій ситуації кращим варіантом буде саме переконати чоловіка піти на компроміс в шлюборозлучному процесі, і, цілком можливо, він відмовиться розлучатися.
Дякуємо Вам, Катерина за те, що Ви звернулися до нас. Всього Вам доброго і позитивного вирішення Вашого питання в житті, а якщо буде необхідна допомога та послуги адвоката по сімейним справам, в тому числі і в питанні розділу квартири чоловіка після розлучення, звертайтесь - ми будемо раді надати кваліфіковані юридичні послуги.