Добрий день! Я вже звертався до Вас за консультацією адвокатів і Ви дуже допомогли мені у питанні про додаткові витрати на дитину, сам би я ніколи не зміг розібратися в усіх хитросплетіннях закону. Але тепер у мене зовсім інша ситуація: я б хотів розлучитися з дружиною та просив би Вас написати позов на розлучення, щоб суд зміг розвести нас і врегулювати всі суперечки.
У нас є дитина, 5 років, та я знаю, що це є перешкодою для того, щоб справити розлучення за спрощеною процедурою у ЗАГСі, а розводять подружжя з дітьми тільки через суд. Крім цього, у нас, у спільному володінні, знаходиться квартира та автомобіль, що може стати предметом спекуляцій із боку моєї дружини та одночасно приводом затягнути процес за допомогою майнових суперечок. Я майже живу на роботі, так що у мене зовсім немає часу, щоб постійно ходити в суд і з'ясовувати стосунки із дружиною.
У зв'язку із цим у мене виникло питання: як правильно скласти та подати позов про розлучення, але при цьому, постаратися максимально скоротити час розгляду позову в суді? Дуже б хотілося якомога швидше завершити цей процес та розділити майно в рівних частках, адже на більше я не претендую, мене цілком влаштовують стандартний розділ 50 на 50, а от дружина може не погодитися на це.
Консультация юриста
Добрий день! Як Ви вказали у своєму зверненні, у Вас є неповнолітня дитина. Дійсно, це унеможливлює процес розлучення через органи ЗАГсу та Вам доведеться найняти юриста, який напише і подасть позовну заяву про розірвання шлюбу до суду.
Крім цього, у Вашому випадку існують майновий спір, що дійсно може стати причиною для затягування процесу, особливо якщо друга сторона не погоджується на поділ спільного майна на дві рівні частини, як це передбачено у більшості випадків. Звичайно, щодо спільного майна подружжя при розділі, діє правило розділу на дві рівні частини, але хороший адвокат із сімейних питань може це правило спростувати та, з урахуванням різного роду фактів і обставин, змінити розмір частин при розділі майна, як в меншу, так і в більшу частину. Саме із цієї причини, буде дуже важливо правильно підготувати позовну заяву на розлучення подружжя.
Для складання заяви, Вам буде потрібно сплатити судове мито, а з готової заяви, рекомендується зняти копію. Необхідно заповнити дані із свідоцтва про шлюб, провести опис майна та надати дані про дитину Вашому адвокату.
Як Ви зрозуміли, правильно заповнена заява про розлучення та поділ спільнонажитого майна подружжя - це запорука успішного і швидкого судового процесу, так що варто звернутися за допомогою до фахівця. При цьому, настійно рекомендуємо спробувати вирішити майнові та матеріальні суперечки до суду, це зможе набагато полегшити процес Вашого розлучення.