Добрий вечір, я до Вас із питанням про те, що буде із боргами дружини, якщо розлучитися?! Ніколи не думав, що опинюся в такій ситуації, коли знадобиться допомога юристів, але, мабуть, в житті-таки буває всяке. Почну по порядку. Я багато працюю та часто їжджу у тривалі відрядження, але заробляю достатньо пристойно.
Після останньої поїздки дружина заявила, що хоче розлучення, мовляв, їй набридло так жити у шлюбі та вона полюбила іншого. У нас є кілька квартир, в одній живемо, іншу здаємо. В принципі, я не проти розлучення, але нещодавно прийшло повідомлення від банку. Коли я прийшов із ним за вказаною адресою фінансової установи, з'ясувалося, що дружина придбала будинок у кредит під заставу квартири та вже кілька місяців не здійснювала виплат.
Документи на розлучення ми вже подали, а тепер мене дуже хвилює питання, борги дружини при розлученні стосуватимуться тільки її або мені теж належить розплачуватися за власність, про яку я не мав жодного уявлення?
Поговорити із дружиною щодо кредиту не виходить поки, вона на час поїхала до батьків в інше місто, на дзвінки не відповідає. Підкажіть, які права дружини при розлученні та що можна зробити у моїй ситуації, щоб позбутися зайвих проблем?
Консультация юриста
Доброго часу доби! Відповідаючи на Ваше запитання про те, що буде із боргами дружини, якщо розлучитися, слід нагадати, що за загальним правилом, при розлученні між подружжям у рівній частці ділиться все нажите спільно майно і, як наслідок, кредити теж діляться порівну, тобто сума виплат розділяється на обох. Щоб позбавити себе від чужих боргів, знадобиться довести, що вони з'явилися без Вашого відома і саме тут потрібна допомога кваліфікованого адвоката по сімейним справам. Не виключено, що для цього потрібно буде написати відмову від того майна, за який йде борг.
Будемо відверті, на практиці розділити борги одного із подружжя, які виникли в шлюбних відносинах, досить складно. Але все ще складніше, якщо у подружжя немає можливості виплачувати кредит. Якщо Ви наймете достатньо кваліфікованого юриста із питань розподілу майна, зможете виграти цю справу. До того ж за наявності неповнолітніх дітей, які часто залишаються із мамою, на чоловіка також лягає відповідальність у вигляді аліментів. Спробуйте розібратися із банком, відмовтеся від тієї власності, що в кредиті, можливо, так можна буде вирішити цю проблему мирним шляхом, якщо не вийде - звертайтесь, будемо раді надати допомогу!