Добрий день, сьогодні я з питанням від своєї подруги! Вже раніше зверталася до Вас за допомогою, задоволена швидкістю і якістю обслуговування, але зараз з'явився питання про те, як визначити місце проживання дитини. Справа в тому, що моя подруга розлучається із чоловіком і у них двоє спільних дітей. Її чоловік не бажає залишати дітей проживати із матір'ю та обіцяє забрати дітей будь-якими способами, навіть за допомогою суду, говорить, що найме хорошого та дорогого адвоката по сімейним справам.
Природно, що моя подруга дуже злякалася того, що батько вирішив найняти адвоката і може забрати дітей через суд. Але чи можна визначити місце проживання дитини із матір'ю та який шанс того, що суд винесе рішення на користь матері, а не батька?
Моя подруга має роботу і гідну зарплату, так що цілком зможе забезпечити своїх дітей, навіть без допомоги батька. Але батько вже зараз намагається всіма способами налаштувати дітей на те, щоб на можливому суді вони сказали, що хочуть жити з ним. Я сама знаю, що є небезпека того, що у батька вийде налаштувати дітей проти матері та вони можуть вибрати саме його. Суд може врахувати думку дітей, адже їм вже 12 і 14 років відповідно.
Допоможіть, будь ласка, нам, цілком можливо, що моя подруга сама звернеться до Вас за послугами адвоката і подасть, із Вашою допомогою, до суду, щоб визначити місце проживання дитини, поки це не зробив її чоловік і не схилив ситуацію на свою сторону. Дуже цікавить, що може вплинути на рішення суду і чим керуються судді при визначенні місце проживання дитини.
Консультация юриста
Добрий день, дуже вдячні Вам за позитивний відгук! Ваше питання є одним з найпоширеніших у нашій країні, адже часто при розлученні батьки хочуть подати до суду на визначення місця проживання дитини, щоб діти залишилися жити із батьком, а не з матір'ю і для цього наймають достатньо досвідчених адвокатів.
Саме наша судова практика із цього питання показує, що в більшості випадків українські суди залишають дитину із матір'ю, якщо у справі на її боці бере участь знаючий сімейне право юрист. У 7 з 10 позовів суд залишає дитину саме із матір'ю, а не з батьком. Справа ускладнюється тим, що, як Ви стверджуєте в питанні, чоловік подруги має можливість звернутися за юридичними послугами до хорошого та дорогому фахівця, а це означає, що вона може потрапити в те менше число ймовірності, коли суд залишить проживати дітей разом із батьком, а не навпаки.
Але не варто турбуватися, адже самий мінімум, що вона вже зробила на цій стадії, - звернулася за допомогою до Вас, а Ви, в свою чергу,- до нас, а це означає, що вже не все настільки погано і запущенно в її ситуації. Звичайно, в будь-якому випадку, існує великий шанс того, що суд може залишити дитину із батьком на проживання. При винесенні рішення, суддя враховує велику кількість факторів, які можуть вплинути на можливість проживання дітей з одним із батьків. Так, часто враховується думка самих дітей, якщо вони досягли віку 10 років. На суді можуть виступити співробітники опікунської служби (служби у справах дітей), які висловлять свою думку про можливість проживання дитини з одним із батьків. Вашої подруги не варто затягувати з цим питанням, а вже сьогодні звернутися до сімейного адвокату та розпочати разом з ним збирати докази до суду.
Але, вирішуючи, з ким залишиться проживати дитина, суддя керуються інтересами дітей, а не батьків. Найголовніший чинник - якість життя дітей не повинно змінитися після розлучення.
Якщо мати має постійний дохід, може найняти достойного адвоката, то, звичайно ж, дуже великий шанс того, що суд залишить дитину саме із нею. У будь-якому випадку, необхідно звернутися за допомогою до юристів, які знають всі особливості сімейного законодавства вже зараз.