Добрий день, шановні адвокати! Мені потрібна консультація юриста по шлюборозлучному процесу, оскільки вже призначена дата судового засідання. Моя дружина подала до суду на розлучення, причому відразу ж із розділом майна. Вона навіть нічого не сказала, тому я не знаю, які у неї наразі наміри. Вся справа у тому, що квартира, в якій ми живемо, подарована мені моєю бабусею.
Тобто на мене була оформлена дарча. Тільки от у мене є сумніви із приводу того, що моя дружина теж має на неї право. Квартира дісталася мені вже тоді, коли я був одружений на своїй дружині. Так от скажіть мені, чи буде ця квартира вважатися спільно нажите майном, якщо дружина хоче розлучитися та поділити її у суді. Звісно, квартиру ділити не хочу, бо моя дружина, м'яко кажучи, не любила мою бабусю.
Не думав, що доведеться пережити розлучення із дружиною та розділ майна, звичайно, тому ніколи такими питаннями не цікавився. Сподіваюся на Вашу допомогу!
Консультация юриста
Як Ви вказали в запитанні юристам, Ваша дружина подала на розлучення із розділом майна, з якого у Вас є квартира, подарована Вашою бабусею на Ваше ім'я. Відповідати на це питання можливо різними способами. У будь-якому судовому розгляді, не важливо, чи дружина бажає розлучення або чоловік, завжди під розділ майно потрапляє майно, яке було нажито спільно допомогою загального сімейного бюджету.
Квартира, подарована Вам бабусею, як правило, спільним майном не є, тому Ваша дружина не має права претендувати на неї ні в якому разі, але тільки в тому випадку, якщо в цій справі з боку дружини не братиме участь знаючий адвокат, який зможе перекрутити все та виграти процес. Це стосується не тільки квартири. Дійсно, за Законом, все, що отримано в дар, тобто завірено нотаріально, розподілу при розлученні не підлягає. Звичайно, адвокат може довести зворотне. Тому рекомендуємо Вам запросити сімейного юриста, щоб той, як мінімум, ознайомився із матеріалами судової справи та прізвищем адвоката, який займається справами дружини, щоб дати Вам чітку відповідь про те, яке може бути рішення суду про поділ майна подружжя.
Якщо, крім квартири, у Вас є будь-яке інше рухоме або нерухоме майно, то наші юристи готові допомогти Вам у оформленні всіх необхідних документів. Такі судові процеси вимагаю детального вивчення всіх паперів та складання грамотних позовних заяв, тому рекомендуємо Вам якомога швидше звернутися за консультацією до наших фахівців.