Добрий день, коли розлучення подружжя може бути здійснено тільки судом?! У мене сталася неприємна ситуація, за якої я б хотіла розлучитися зі своїм нинішнім чоловіком. Розлучення, по-моєму, просто неминучий процес у моєму випадку, але в подробиці я вдаватися ні хочу, якщо буде потрібно прийду до Вас в офіс та там розповім все-як є.
Я вже прочитала дуже багато статей у мережі про те, як проводиться розлучення в Україні. Причому знайшла дуже різні думки про те, що необхідно для того, щоб провести процедуру розлучення між подружжям, заплуталась.
У мене є подруга, яка вже розлучалася, вона стверджує, що це дуже просто, та в її випадку треба було всього день. Але при цьому, у неї не було таких обставин, як у мене. На момент розлучення у неї не було дітей, а чоловік сам висловив бажання розлучитися. Я вважаю, що у моєму випадку все не буде так просто і буде потрібно припинити наші стосунки за допомогою суду та сімейного адвоката, звісно.
Вся справа в тому, що у нас із чоловіком двоє дітей, дочка 5 років та син 9 років. Так що я думаю, що припинення шлюбу буде дуже складною процедурою. Та й багато майна накопичили у період шлюбу: квартира, дача, автомобіль...
Чоловік ще не знає про те, що я вирішила подати на розлучення, тому я дуже побоююся, що він категорично відмовиться розлучатися. При цьому процедура затягнеться на невизначений термін, а мені доведеться довго домагатися, щоб нас, нарешті, розвели без його на те згоди.
Чи можна назвати конкретні терміни та особливості процедури розлучення подружжя у нашій країні за різних умов, щоб я змогла краще зорієнтуватися в цій ситуації.
Консультация юриста
Добрий день! Готові підтвердити, що часто процедура розлучення стає великою проблемою, особливо у тому випадку, якщо існують обставини, які ускладнюють її. Як правило розірвати відносини за один день можливо тільки у добровільному порядку в ЗАГСі, про суд тут мова не йде, як Ви самі розумієте із слів Вашої подруги. Найбільш просто процес розлучення відбувається тоді, коли подружжя не має неповнолітніх дітей і обидві сторони готові розлучитися. У такому випадку весь процес займає всього кілька днів.
Але якщо у подружжя є неповнолітні діти, як у Вашому випадку, тоді процес розлучення ускладнюється судом. Така процедура подружнього розлучення може бути проведена тільки за допомогою адвоката з сімейних питань у судовому порядку, та лише суд може розлучити подружжя.
Часто, якщо обидві сторони згодні, але є неповнолітні діти, суд дає 6 місяців на прийняття рішення. Але як показала практика, якщо в справі бере участь адвокат по сімейним тяжбам або обидва із подружжя активно наполягають на тому, щоб їх розвели, то суддя може прийняти рішення про розлучення відразу. Крім того, дуже важливо, як буде написано заяву до суду. Чи буде то позов або заява у порядку окремого судочинства. Саме від цього може залежати і терміни відкриття судового провадження та призначення справи.
Але розірвання шлюбу стає набагато складніше, якщо одна зі сторін відмовляється проводити розлучення і наймає юриста. У такому випадку, необхідно звернутися до професіонала, який зможе не тільки грамотно скласти заяву, але допомогти у процедурі розлучення, не дати відповідачу затягнути судовий процес. В іншому випадку, друга сторона може усіма способами затягувати винесення рішення судом і Ви вже самі залишите будь-які думки про розлучення. Грамотний юрист може значно спростити весь процес, максимально скоротивши його. Так, до того ж, слід врахувати, що шлюборозлучний процес може вплинути на інші питання, які також підлягають врегулюванню у юридичній площині: розділ майна подружжя, визначення місця проживання дітей, стягнення аліментів та додаткових витрат, виселення або зняття із реєстрації за місцем проживання та інше.