Після розлучення нам із чоловіком довелося жити в одній квартирі. Придбали ми її разом, при цьому половину вартості квартири нам дали мої батьки. Після розлучення майно ділити ми не стали, але чоловік став вести себе жахливо, мало того, що він п'є, він намагається приводити жінок та все це бачить наша вже доросла дочка.
Тепер мені просто доводиться звертатися до Вас та саме з Вашою допомогою подавати на розділ майна і виселити, після такого поділу майна, мого чоловіка. Але він мені заявив, що квартира наша загальна та він із неї не піде та, навіть після розділу, залишиться жити тут; нічого я з ним не зможу зробити. Я до Вас вже зверталася для адвокатської сімейної консультації про розлучення, Ваша порада мені дуже допомогла, крім того, я неодноразово залишала свій позитивний відгук та рекомендувала цей сайт знайомим. Допоможіть мені ще раз, будь ласка, адже наше подальше життя під одним дахом просто неможливе, хочеться якомога швидше залишитися жити тільки удвох із дочкою, навіть якщо для цього доведеться переїхати жити у більш маленьку квартиру.
Консультация юриста
Здравствуйте, дякуємо Вам за схвальні відгуки про роботу юристів та адвокатів сайту юридичних консультацій з сімейних питань. Звичайно ж, у Вашій ситуації є багато незрозумілих моментів. Наприклад, можливість примусового виселення залежить від того, коли і як була придбана Ваша квартира, як при цьому були оформлені документи. Те, що Вам додали на придбання квартири гроші Ваші батьки, не має ніякого значення, якщо справу не вестиме адвокат по сімейним справам. Адже це необхідно довести у окремому судовому процесі, тому що Закон говорить про те, що гроші, які отримав один із подружжя від кого-небудь, незалежно від кого, та на які потреби, є спільною сумісною власністю родини, а не окремо взятого чоловіка. Тому, потрібно буде у судовому порядку аргументувати, довести та, звісно, переконати суддю у зворотному, а це, як Ви самі розумієте, вже завдання сімейного юриста.
Найголовніше полягає у тому, як квартира була оформлена. Від цього залежить розділ квартири і розселення подружжя, їх подальше проживання.
Наприклад, якщо квартира чи гроші на її покупку були оформлені, як дар від Ваших батьків, то права на квартиру Ваш чоловік мати не буде, а чи зможе він проживати на житлоплощі, - це вирішуватиме суд в окремому судочинстві, яке ініціює сімейний адвокат. Якщо ж була оформлена угода купівлі-продажу, то Ваш чоловік має право на житлоплощу, розмір якої також належить за Вашою ініціативою та за допомогою адвоката, встановити у суді. На даний момент розділ квартири по суду вважається досить складним питанням, тому що якщо будете самостійно займатися цією справою, висока ймовірність отримати мінімальну частину від квартири або 50% положених за Законом; адвокат же, який займається веденням справ про поділ майна подружжя, зможе збільшити частку у квартирі, а в деяких випадках, навіть відібрати житло у Вашого чоловіка повністю.
Всіляких нюансів існує безліч, тому без юридичної допомоги у вирішенні цього питання не обійтися. Хотілося б при нашій зустрічі уточнити, як Ви придбали квартиру, хто з Вас є її офіційним власником та деякі інші обставини, що допоможе позитивно вирішити справу адвокату у суді.