Добрий день, шановні адвокати по сімейним справам! У мене зараз дуже складна сімейна ситуація, яка пов'язана із подружнім розлученням. У нас із дружиною спільна дитина та неприватизована квартира, так що я впевнений, що процедуру розлучення доведеться проводити за допомогою суду, тому потребую послуг сімейного адвоката.
Але при цьому у нас є ще одна спільна квартира, яка була куплена у шлюбі, проте мене цікавить розмін зазначеної раніше неприватизованої квартири. Моя дружина проти розлучення та стверджує, що ніколи не погодиться ні на розлучення, ні на розмін квартири, не ділитиме майно і загрожує тим, що забере дитину собі. Проте, йти мені нікуди і поки просто доводиться миритися з цією ситуацією та терпіти постійні скандали з боку дружини.
Але чи можна розміняти квартири, якщо вона не є нашою власністю, а вважається міський, як я розумію? Цілком можливо, що якщо я не зможу отримати згоду своєї дружини, мені доведеться звертатися до адвоката, який підготує документи до суду, щоб домогтися розміну та розділу майна. Тому мене цікавить успішність цього заходу і які етапи мені доведеться пройти, щоб досягти своєї мети.
Ви вже давали мені пораду юриста безпосередньо по розлученню, але я просто забув про наше житлове питання, зокрема, щодо того, як розділити неприватизоване майно подружжя. Як я знаю, навіть, якщо я зможу домогтися добровільного рішення від своєї дружини або розділу по суду, то процес розміну квартири все одно буде дуже складним і тут без адвоката з питань розділу нерухомості немає сенсу йти до суду. Як мені казали знайомі, це може зайняти дуже багато часу та й самостійно можно нічого не домогтися, а жити із дружиною після розлучення я явно не хочу, допоможіть!
Консультация юриста
Здравствуйте! Насправді, у Вас склалася дуже складна ситуація, яку буде проблематично вирішити своїми силами, тому що розділ неприватизованої квартири досить непросте заняття. Звичайно, поділити навпіл спільне майно подружжя, в тому числі і ту квартиру, що була куплена Вами у шлюбі, можливо протягом одного-двох засідань суду за допомогою адвоката по сімейним справам. Дуже важливо правильно підготувати всі необхідні документи, адже (в разі можливого суду) це може вплинути на рішення із Вашого питання.
Так, якщо розмін неприватизованої квартири не можливий добровільно, то це можна зробити декількома способами. Можна спробувати розділити особові рахунки, після чого квартира автоматично перейде в розряд комунальної. Після, Ви зможете приватизувати і продати свою частину, купивши нову квартиру. Але на практиці це дуже складно та, іноді, буває просто неможливо.
Якщо Ви зможете домогтися згоди подружжя, то можна провести обмін, підібравши двох покупців. Але це буває дуже складно, адже є невелика кількість сімей, які готові жити разом з іншими людьми, навіть за умови збільшення житлової площі.
Але, якщо Ваша дружина не дає добро на розмін, то Вам знову ж необхідно підібрати покупця або сім'ю, яка захоче переїхати у Вашу квартиру та обміняти своє житло на Вашу долю. Після цього можна звернутися до суду із питання примусового розміну. При наявності конкретного варіанту обміну суд зможе винести позитивне рішення.
Але Ваше питання, як Ви і самі розумієте, не таке просте, тобто з ним доведеться розбиратися разом з юристом, тому звертайтесь, будемо працювати!