Публикации


О наказании детей: возможно ли насилие?

О наказании детей: возможно ли насилие? Наказание насилием ребенка должно быть исключено из методов воспитания - это бесспорно и однозначно. Но иногда не стоит брезговать ...

Новая жизнь после развода – стресс или облегчение?

Новая жизнь после развода – стресс или облегчение? Развод для многих людей событие, кардинально меняющее всю их жизнь. Для одних развод – это трагедия, почти как конец жизни, ...

Психология: ребенка нужно любить

Психология: ребенка нужно любить Взаимоотношения родителей и детей – это вопрос, который всегда будет волновать общество, потому что рано или поздно каждому ...

Права бубушки и дедушки относительно внуков

Права бубушки и дедушки относительно внуков Попробуем разобрать, какие права имеют бабушки и дедушки касательно внуков, и как эти права можно реализовать.

Ещё статьи на сайте


Истории про развод


Дочка мужа от первого брака

Дочка мужа от первого брака Я же не желаю становиться мамой для девочки, я только желаю полноправно владеть своим будущим мужем.

Как я пережила развод с мужем в прошлом году

Как я пережила развод с мужем в прошлом году Развод, год спустя: история о том, как я пережила свой развод с бывшим.


Другие истории о разводах


РекомендацииОтзывы

Для меня сайт Развод в Киеве - это находка! Вторую неделю сижу на сайте и валить отсюда совсем не собираюсь, прочитал всё. Интересно, здорово!


Очень помогли, спасибо! С Вами приятно работать! Ребята юристы - Вы умнички.


В связи с непростой жизненной ситуации не смог платить алименты. Жена воспользовавшись этим подала в суд иск о взыскании задолженности по алиментам и пени. Славо Богу я обратился к адвокату по семейным дела, который защитил мои интересы в суде. Жена дело проиграла и осталась без ничего!


Консультации по семейным вопросам


задать вопрос юристу


Подробнее про услугу "бесплатная консультация юриста"

Меню сайта


Семейный адвокат
Новости о разводах


Переписка или статус в социальной сети могут стать причиной развода

Переписка или статус в социальной сети могут стать причиной развода Оказалось, что более 50% всех пар распадаются по причине конфликтов, которые возникают в различных социальных сетях.

Ратифицирована Конвенция, касающаяся международного взыскания алиментов

Ратифицирована Конвенция, касающаяся международного взыскания алиментов Украина присоединена к Конвенции, которая регулирует вопросы международного взыскания алиментов на детей, а также регулирует иные виды семейного содержания.

Развод из-за храпа?!

Развод из-за храпа?! Храп – это причина многих проблем в приличном количестве семей.

Больше новостей


Полезная информация
Аліменти та пеня: нарахування та розрахунок"Батько (батьки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей та фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини" - про це написано в статті 27 Конвенції про права дитини, яка діє із 27 вересня 1991 року на Україні.

Чи всім відомо, що у статті 196 Сімейного кодексу передбачається юридична відповідальність для особи, яка відмовляється сплачувати аліменти за рішенням суду у повному обсязі або не платить їх взагалі? Ні, тоді слід дізнатися, що ця стаття передбачає стягнення із заборгованості неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів.


Розрахувати таку неустойку (пеню), як і аргументувати та довести її розмір, необхідно саме позивачу у справі або його представнику. Все було б просто, якби існувала єдина затверджена методика розрахунку неустойки (пені) за прострочення виплати аліментів, але такого у чинному законодавстві немає.


Як самостійно порахувати пеню по аліментам?

Відразу відзначимо, що навіть будучи бухгалтером, порахувати пеню по аліментам самостійно, без допомоги сімейного юриста досить складно. Позивачі або їх представники - юристи, адвокати повинні проводити потрібні розрахунки по пені, виходячи із власного розуміння суті неустойки, а також практики та досвіду ведення такої категорії справ. Багато адвокатських об'єднань та інші адвокати, які не мають практики ведення сімейних справ, вважають пеню виходячи із власних припущень та правил. Буває, що юристи начиталися форумів в Інтернеті або користуються формулами, які самі собі придумали (деякі думають, що рахувати треба за формулою: кількість днів * суму заборгованості * 1 %) або їм порадили знайомі бухгалтера (наприклад, за формулою: пеня за один місяць = 0,01 * кількість днів у місяці * накопичену заборгованість за попередній місяць).

Також на окрему увагу заслуговують і методика у теорії розрахунку розміру пені на аліменти. Так, деякі теоретики пропонують робити розрахунок пені за допомогою наростаючого підсумку заборгованості. Наприклад, розмір аліментів становить деяку суму гривень за конкретний місяць. Заборгованість по сплаті аліментів виникла із певного числа якого-небудь місяця відповідного року і тривала близько декількох місяців. У цьому випадку, на думку деяких представників теорії права, сума боргу, на який нараховується пеня, зростає щомісяця, а для правильного, на їх думку, розрахунку беруться тільки дні кожного окремого місяця. У свою чергу інші фахівці, які займаються теорією в області сімейного права вважають, що пеня нараховується на суму заборгованості кожного місяця окремо, але за всі дні заборгованості (по низхідній).

Внаслідок чого розмір неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів становить кілька десяток тисяч, а то і сотень гривень. Даная практика розрахунку пеню за аліментами не однозначна і не відповідає нормам Закону, простими словами є неправильною.


Судова практика по стягненню заборгованості по аліментах та пені від суми недоплачених аліментів

Тут слід нагадати те, що 11 вересня тринадцятого року Верховний Суд України на своєму черговому засіданні Судової палати у цивільних справах розглянув справу під № 6 - 81цс13, предметом якого був судовий спір матері дитини про стягнення заборгованості по аліментах та пені від суми неоплачених аліментів з батька. У своєму рішенні суд дійшов висновку, що при розгляді спорів про стягнення пені від суми несплачених аліментів слід з'ясувати в судовому порядку:

        
  • розмір недоплачених аліментів по кожному з періодичних платежів,
  •     
  • встановити термін, в який зобов'язання з оплати аліментів мало бути виконано,

і тільки на підставі із вищевказаного перевірити чи правильно позивач (адвокат, який готував позовну заяву про стягнення заборгованості по аліментах) обчислив розмір тієї самої пені, про яку він просить суд у позові, виходячи із суми не сплачених аліментів за кожен місяць окремо.

Верховний суд вказав, що починати такі обчислення неустойки необхідно від дня порушення платником аліментів свого обов'язку по їх сплаті до дня прийняття судом рішення про стягнення пені і, при цьому слід підсумувати розмір нарахованої пені за кожний із прострочених платежів, тим самим визначити загальну суму пені по аліментах та відобразити її в прохальною частини позовної заяви.


Не всі вміють рахувати розмін неустойки за аліментами

Таким чином, не кожен фахівець у галузі права чи адвокат, який не розбирається у сімейних питаннях, має можливість правильно та на підставі Закону розрахувати розмір пені по аліментам. Багато адвокатів неправомірно користуються формулою (яка не затверджена жодним законодавчим актом) або вважають пеню за прострочення сплати аліментів виходячи із власних припущень.

У результаті таких розрахунків суми виходять просто величезні, бувають, що вони набагато перевищують розмір заборгованості . Але у судовому порядку такі розрахунки пені перетворюють усі позовні вимоги, в тому числі і з розрахунку заборгованості по аліментах, в не аргументовані обставини і, як наслідок, неправомірні розрахунки, суд не має можливості задовольнити позов, тим самим стягнути суму пені, яка відображена в позові відповідним розрахунком пені на заборгованість по аліментах.

Юридичні послуги з розрахунку пені по аліментах

Якщо Ви бажаєте, щоб у суді не було юридичних проблем та суддя мав можливість розглянути позовні вимоги у повному обсязі, тим самим задовольнити позов, - потрібно звертатися до наших фахівців, які вміють не тільки розрахувати пеню за аліментами правильно! Саме наші адвокати по сімейним справам можуть не тільки здійснити розрахунок розміру пені по заборгованості на аліменти за Законом, а й представити аргументовану позицію Клієнта у суді по будь-якій сімейній справі, в тому числі і про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів в розумній сумі, яка буде точно відповідати дійсним обставинам справи.

Крім того, про правильність здійснення розрахунку неустойки за весь період затримки платежу свідчить і наша судова практика.


Наші юристи розрахують розмір пені, неустойки та відсоток інфляції, складуть позовну заяву та представлять інтереси у суді за адекватною ціною на послуги адвоката!Рейтинг: 4.7/5, основан на 178 голосах.

Это Вам будет интересно:


Юридические консультации
Как не дать уйти от алиментов

Доброго дня вам, меня зовут Снежана. Я несколько лет нахожусь в разводе с супругом, продолжая воспитывать общего ребенка. ...

Иск о разводе супругов

Здравствуйте, уважаемые юристы! Я уже обращался к вам за помощью, и вы предоставили ее мне в полном объеме, огромное ...

Секрети, які допомагають визначити місце ...

Добрий день, сьогодні я з питанням від своєї подруги! Вже раніше зверталася до Вас за допомогою, задоволена швидкістю ...Наши контакты


Телефон:
E-mail:

© Авторские права на публикации, новости, статьи и прочие материалы, размещённые на сайте развод.kiev.ua принадлежат владельцу сайта или авторам публикаций. Разумеется, что владелец сайта может полностью или частично не разделять мнения авторов материалов и, при этом, не комментировать своё несогласие.
     Все материалы сайта разрешено цитировать в сети Интернет только частично без особого разрешения и только при условии прямой ссылки на страницу цитированного материала. Любое использование статей сайта вне Интернета либо полная перепечатка статей на сторонних сайтах возможно только с разрешения автора.
Развод - Аліменти та пеня: нарахування та розрахунок, 2024 год |
12ab4d12467062cae89ece2f5705d118
Наверх